بیوگرافی حمید کوثری

حمید کوثری فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۸۵ با انتشار مقاله هایی در زمینه  روان شناسی فردی در مجله موفقیت آغاز نمود. او با علاقه که به مباحث روان شناسی داشت چندین مجموعه آموزشی در زمینه روان شناسی یادگیری عرضه نمود، تکنیکهای تداعی ذهنی را برای یادگیری زبان انگلیسی به کار گرفت و مجموعه یادگیری ۲۰۰ کلمه در روز را منتشر کرد پس از آن مجموعه حافظه کوانتومی را که مجموعه ای از تکنیک های یادگیری و یادسپاری بود به دانشجویان، دانش آموزان و تمامی افراد علاقه مند به یادگیری و آموزش عرضه نمود.

وی همزمان با مطالعه آثار بزرگان روان شناسی به پژوهش و مطالعه در زمینه علوم شناختی پرداخت و پس از آشنایی با اصول ذهن آگاهی اولین مجموعه آموزش کاهش استرس با روش ام بی سی تی را در سال ۱۳۷۸عرضه نمود.

در سال ۱۳۹۱ همزمان با ورود به دوره کارشناسی ارشد اولین کارگاه آموزشی خود را با نام فراسوی باور در آن سال برگزار کرد که با استقبال علاقمندان روبرو شد، آشنایی وی با دکتر جوانشیر اسدی در طول دوران دانشگاه سبب شد تا وی به شکلی عمیق‌تر و تخصصی‌تر به مطالعه در زمینه رویکردهای روان شناسی بپردازد و همزمان با مشغول شدن در یک کلینیک ترک اعتیاد ، پژوهش ها و مطالعات خود را در زمینه اعتیاد آغاز نماید.

حمید کوثری در طول دوره کارشناسی ارشد فعالیت‌های بسیاری داشت. وی مدرس بسیاری از کارگاه های عمومی و تخصصی روان شناسی بود به طوری که مورد تقدیر سازمان بهزیستی قرار گرفت. در سال ۱۳۹۳ همزمان با پایان دوره کارشناسی ارشد، نگارش اولین کتاب خود را با همکاری دکتر احمد حلت و برادرش فرامرز کوثری آغاز نمود.

سال‌ها فعالیت در مجله موفقیت و آغاز نگارش اولین کتاب مشترک با دکتر احمد حلت سبب شد تا به پیشنهاد وی سمت سردبیر اجرایی (رئیس شورای تحریریه و مدیر هماهنگی) مجله انرژی مثبت را برعهده گیرد. اوهمزمان با انتشار مجله انرژی مثبت به برگزاری جلسات مشاوره، کارگاه های آموزشی و مطالعه در حوزه های مختلف روانشناسی پرداخت.

سال ۱۳۹۴ برای وی سالی پر از فعالیت‌های حرفه‌ای بود. در شهریور ۹۴ به عنوان کارشناس برنامه مشکات در رادیو تهران حضور پیدا کرد و در دی ماه همان سال در نمایشگاه مطبوعات به عنوان کارشناس همایش تاثیرشبکه های اجتماعی بر زندگی افراد به سخنرانی پرداخت. او پادکست های معروف خود را با نام “سلام زندگی، صبحت بخیر” در سال ۱۳۹۴ منتشر نمود که مورد استقبال بسیاری از علاقمندان قرار گرفت ، در بهمن ماه همان سال موفق به کسب مدرک اجرا و گویندگی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی از دانشگاه صدا و سیما شد.

حمید کوثری در سال ۱۳۹۵ به عضویت سازمان نظام روان شناسی درآمد و در سال ۱۳۹۶ همزمان با عضویت در انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران موفق به کسب مدرک هیپنوتراپی شد، حاصل فعالیت او در طول این سال ها بیش از یکصد کارگاه آموزشی با بیش از ۵۰۰۰ نفر شرکت کننده بوده است ، بیش از پانزده جلد کتاب وبیش از یکصد عنوان مقاله تالیف نموده و بیش از ۳۴۰۰ ساعت جلسه مشاوره و روان درمانی  با بیشتر از ۱۷۰۰ مراجعه‌کننده داشته است.

در حال حاضر (اردیبهشت ماه ۱۳۹۷) وی بسیاری از ساعات خود را به پژوهش ، یادگیری و ارائه خدمات روان شناسی در قالب جلسات مشاوره ، کارگاه ها و سمینارهای آموزشی ، جلسات گروه درمانی و تولید و ساخت مجموعه های آموزشی روان شناسی اختصاص داده است.